Droši logi bērniem

posted in: Jaunumi | 0

Domājot par drošu mājokli, uzreiz prātā nāk logi: droši logi bērniem, aizsardzība pret ielaušanos un, visbeidzot, aizsardzība pret siltuma zudumu. Šoreiz par drošiem logiem – bērniem!
Bērniem interese par logiem un rotaļām uz palodzes rodas jau pavisam agrā vecumā, tikai bērns nemāk novērtēt augstuma radīto bīstamību. Putniņš uz palodzes vai rūcošs auto pagalmā var izraisīt nepārvaramu bērna interesi, ātru un neparedzamu rīcību, kas var beigties ar nelaimi.
Šodien Eiropas logu ražotājiem piedāvājumā ir plašs logu furnitūras klāsts – rokturi ar dažādām drošības sistēmām, lai rūpētos par bērna drošību.
Viens no ekonomiskākajiem risinājumiem ir izvēlēties logus ar slēdzamiem logu rokturiem.
Kā risinājums ir arī logu rokturis ar iestrādātu drošības pogas tehnoloģiju jeb automātisko bloķētāju. Vienkārši pagriežot loga rokturi, tas atvērsies tikai drošā attālumā, lai atvērtu logu pilnībā, vecākiem jānospiež drošības poga. Šis risinājums, salīdzinot ar iepriekšējo, ir ērts vecākiem, nav jāatceras par loga aizslēgšanu, tomēr tam ir būtisks mīnuss. Ja pogu var nospiest vecāki, tad agri vai vēlu to varēs arī pats bērns. Vecākā pirmsskolas vecuma bērniem tas noteikti ir pa spēkam, tāpēc drošības poga reālu drošību sniegs tikai mazuļiem.
Par vienu no drošākajiem bērnu drošības furnitūras mehānismiem šodien tiek atzīts Roto TiltFirst. Loga rokturis horizontālā stāvoklī logu fiksē atvāztā pozīcijā. Rokturis ar profila cilindru un slēdzeni bloķē logu pilnīgai atvēršanai. Bloķēšanu var atslēgt tikai ar atslēgas palīdzību. Atgriežoties loga rokturim horizontālā stāvoklī, bērna drošības sistēma automātiski aktivizējas. Tātad atvērt vai aizvērt logu pilnībā var tikai vecāks, kuram ir atslēga. Atvāzt logu vēdināšanas pozīcijā bērns var, bet atvērt nē. Šis princips garantē bērna drošību un nodrošina drošu telpas vēdināšanu.
Pieaugot bērniem, kad TiltFirst funkcija kļūst neaktuāla, nav jāmaina logi. Pietiks, ja demontēsiet TiltFirst furnitūru un nomainīsiet uz parastu – vienkāršs risinājums bez lieliem tēriņiem. Bērna drošībā ir vērts ieguldīt!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *